Main Tabs

Top Stories
Three Warriors Earn NACC Postseason Recognition
Women's Volleyball
Warriors' Season Ends In NACC Tournament First Round
Women's Volleyball
NACC PREVIEW: Warriors, Stars Meet Again Tuesday In First Round
Women's Volleyball
WLC Splits Final Regular Season Matches At Home
Women's Volleyball
Calendar
No events to show.
Nov 05 Final
Women's Volleyball
1 Wisconsin Lutheran
3 at Dominican
NACC Tournament First Round
Nov 02 Final
Women's Volleyball
3 Concordia Chicago
1 vs. Wisconsin Lutheran
Warriors Invitational
Nov 02 Final
Women's Volleyball
2 UW-Superior
3 vs. Wisconsin Lutheran
Warriors Invitational
Nov 01 Final
Women's Volleyball
0 Simpson
3 vs. Wisconsin Lutheran
Warriors Invitational
Oct 30 Final
Women's Volleyball
0 Concordia Wisconsin
3 vs. Wisconsin Lutheran
Oct 26 Final
Women's Volleyball
3 Dominican
1 vs. Wisconsin Lutheran
Parent Appreciation Day
Oct 25 Final
Women's Volleyball
0 MSOE
3 vs. Wisconsin Lutheran
Senior Night
Oct 22 Final
Women's Volleyball
0 Wisconsin Lutheran
3 at Lakeland
Oct 19 Final
Women's Volleyball
2 Concordia Chicago
3 vs. Wisconsin Lutheran
Homecoming
Oct 18 Final
Women's Volleyball
3 Wisconsin Lutheran
0 at Illinois Tech
Standings
Schools Conf Overall
Concordia Wisconsin 10-2 22-9
Aurora 10-2 23-11
Lakeland 10-2 19-15
Dominican 9-3 23-7
Wisconsin Lutheran 9-3 17-13
Benedictine 8-4 20-8
Edgewood 7-5 11-21
Concordia Chicago 5-7 14-18
MSOE 3-9 9-21
Illinois Tech 3-9 7-21
Marian 3-9 6-20
Rockford 1-11 7-22
Alverno 0-12 1-26
Full Standings

Schedule

composite calendar
Aug 30 Final
vs. Bluffton L, 3-1
@ Holland, Mich. Inspire Hope Tournament
Aug 31 Final
vs. Wartburg L, 3-0
@ Holland, Mich. Inspire Hope Tournament
Aug 31 Final
at No. 21 Hope L, 3-0
Inspire Hope Tournament
Sep 06 Final
vs. UW-Stout L, 3-1
@ Oshkosh, Wis. Pizza Hut Classic
Sep 06 Final
vs. Lawrence W, 3-0
@ Oshkosh, Wis. Pizza Hut Classic
Sep 07 Final
at UW-Oshkosh L, 3-0
Pizza Hut Classic
Sep 07 Final
vs. Carroll L, 3-2
@ Oshkosh, Wis. Pizza Hut Classic
Sep 13 Final
vs. Cornell College W, 3-0
@ Platteville, Wis. UW-Platteville Invitational
Sep 13 Final
vs. Bethany Lutheran W, 3-0
@ Platteville, Wis. UW-Platteville Invitational
Sep 14 Final
vs. Olivet W, 3-0
@ Platteville, Wis. UW-Platteville Invitational
Sep 14 Final
vs. Augustana (Ill.) W, 3-0
@ Platteville, Wis. UW-Platteville Invitational
Sep 18 Final
vs. Rockford W, 3-0
Sep 21 Final
vs. Elmhurst L, 3-1
@ La Crosse, Wis. UW-La Crosse Quad
Sep 21 Final
at UW-La Crosse L, 3-1
UW-La Crosse Quad
Sep 24 Final
at Marian W, 3-0
Oct 01 Final
vs. Maranatha W, 3-2
Oct 05 Final
at Alverno W, 3-0
Oct 08 Final
vs. Edgewood W, 3-2
Professor Appreciation Night
Oct 11 Final
at Benedictine W, 3-1
Oct 12 Final
at Aurora L, 3-0
Oct 18 Final
at Illinois Tech W, 3-0
Oct 19 Final
vs. Concordia Chicago W, 3-2
Homecoming
Oct 22 Final
at Lakeland L, 3-0
Oct 25 Final
vs. MSOE W, 3-0
Senior Night
Oct 26 Final
vs. Dominican L, 3-1
Parent Appreciation Day
Oct 28 TBA
at TBA
Oct 30 Final
vs. Concordia Wisconsin W, 3-0
Nov 01 Final
vs. Simpson W, 3-0
Warriors Invitational
Nov 02 Final
vs. UW-Superior W, 3-2
Warriors Invitational
Nov 02 Final
vs. Concordia Chicago L, 3-1
Warriors Invitational
Nov 05 Final
at Dominican L, 3-1
NACC Tournament First Round
Aug 31 Final
vs. Oglethorpe W, 3-2
@ Plymouth, Wis. Lakeland Tournament
Aug 31 Final
vs. UW-La Crosse L, 3-0
@ Plymouth, Wis. Lakeland Tournament
Sep 01 Final
at Lakeland L, 3-2
Lakeland Tournament
Sep 01 Final
vs. Cardinal Stritch L, 3-0
@ Plymouth, Wis. Lakeland Tournament
Sep 07 Final
vs. Martin Luther W, 3-0
@ Oshkosh, Wis. UW-Oshkosh Pizza Hut Classic
Sep 07 Final
vs. St. Norbert W, 3-0
@ Oshkosh, Wis. UW-Oshkosh Pizza Hut Classic
Sep 08 Final
vs. UW-Stout W, 3-2
@ Oshkosh, Wis. UW-Oshkosh Pizza Hut Classic
Sep 08 Final
vs. Elmhurst L, 3-0
@ Oshkosh, Wis. UW-Oshkosh Pizza Hut Classic
Sep 12 Final
at Rockford W, 3-0
Sep 14 Final
vs. Carroll L, 3-0
@ Ripon, Wis. Red Hawks Invitational
Sep 14 Final
vs. Central (Iowa) W, 3-0
@ Ripon, Wis. Red Hawks Invitational
Sep 15 Final
vs. Lawrence W, 3-1
@ Ripon, Wis. Red Hawks Invitational
Sep 15 Final
at Ripon W, 3-0
Red Hawks Invitational
Sep 18 Final
vs. Marian W, 3-0
Sep 20 Final
at Maranatha W, 3-2
Sep 25 Final
vs. Beloit W, 3-0
Sep 29 Final
vs. Alverno W, 3-0
Homecoming/Alumni Day
Oct 02 Final
at Edgewood W, 3-2
Oct 05 Final
vs. Benedictine W, 3-1
Dig Pink/WELS Night
Oct 06 Final
vs. Aurora L, 3-1
Dig Pink/Camp Day
Oct 12 Final
vs. Illinois Tech W, 3-0
Senior Night/Parent Appreciation
Oct 13 Final
at Concordia Chicago L, 3-0
Oct 16 Final
vs. Lakeland L, 3-1
Professor Appreciation
Oct 19 Final
at MSOE W, 3-1
Oct 20 Final
at Dominican L, 3-1
Oct 24 Final
at Concordia Wisconsin L, 3-1
Oct 26 Final
vs. Central (Iowa) W, 3-2
Warrior Invitational
Oct 26 Final
vs. Maranatha W, 3-1
Warrior Invitational
Oct 27 Final
vs. MSOE L, 3-1
Warrior Invitational
Oct 30 Final
at Dominican L, 3-0
NACC Tournament First Round
Sep 01 Final
vs. UW-Superior W, 3-2
@ Beloit, Wis. Buc Blast Tournament
Sep 01 Final
vs. Rockford W, 3-1
@ Beloit, Wis. Buc Blast Tournament
Sep 02 Final
at Beloit L, 3-2
Buc Blast Tournament
Sep 02 Final
at Beloit W, 3-2
Buc Blast Tournament
Sep 08 Final
vs. St. Norbert L, 3-0
@ Oshkosh, Wis. Pizza Hut Classic
Sep 08 Final
vs. Saint Mary's (Minn.) L, 3-1
@ Oshkosh, Wis. Pizza Hut Classic
Sep 09 Final
vs. Martin Luther L, 3-2
@ Oshkosh, Wis. Pizza Hut Classic
Sep 09 Final
at UW-Oshkosh L, 3-0
Pizza Hut Classic
Sep 13 Final
vs. Edgewood L, 3-0
Sep 16 Final
at Maranatha L, 3-0
Sep 20 Final
at Rockford W, 3-0
Sep 22 Final
vs. Dubuque L, 3-1
@ Pella, Iowa IIAC-NACC Crossover
Sep 22 Final
vs. Loras L, 3-0
@ Pella, Iowa IIAC-NACC Crossover
Sep 23 Final
at Central (Iowa) W, 3-1
IIAC-NACC Crossover
Sep 23 Final
vs. Buena Vista L, 3-0
@ Pella, Iowa IIAC-NACC Crossover
Sep 26 Final
vs. Mount Mary W, 3-0
Sep 29 Final
vs. Concordia Wisconsin L, 3-0
WELS Night
Sep 30 Final
vs. MSOE W, 3-1
Alumni Day
Oct 03 Final
vs. Maranatha L, 3-2
Oct 06 Final
at Aurora L, 3-0
Oct 07 Final
at Benedictine W, 3-1
Oct 13 Final
at Lakeland W, 3-1
Oct 14 Final
at Marian W, 3-1
Oct 20 Final
vs. Dominican L, 3-2
Dig Pink Night
Oct 21 Final
vs. Concordia Chicago L, 3-2
Parent Appreciation/Senior Night
Oct 24 Final
at Alverno W, 3-1
Oct 27 Final
vs. Central (Iowa) W, 3-2
@ Bloomington, Ill. Barker Chevrolet Classic
Oct 27 Final
vs. Westminster (Mo.) L, 3-0
@ Bloomington, Ill. Barker Chevrolet Classic
Oct 28 Final
vs. Coe L, 3-0
@ Bloomington, Ill. Barker Chevrolet Classic
Oct 28 Final
vs. Lincoln Christian W, 3-1
@ Bloomington, Ill. Barker Chevrolet Classic
Oct 31 Final
at Edgewood L, 3-0
NACC Tournament First Round
Sep 01 Final
vs. Carroll W, 3-0
@ Milwaukee, Wis. (Kern Center)
Sep 01 Final
vs. Lawrence W, 3-1
@ Milwaukee, Wis. (Kern Center)
Sep 04 Final
vs. No. 7 UW-Stevens Point L, 3-0
@ Winona, Minn. Sugar Loaf Classic
Sep 04 Final
at Saint Mary's (Minn.) L, 3-0
Sugar Loaf Classic
Sep 05 Final
vs. St. Norbert L, 3-1
@ Winona, Minn. Sugar Loaf Classic
Sep 05 Final
vs. UW-La Crosse L, 3-0
@ Winona, Minn. Sugar Loaf Classic
Sep 11 Final
at No. 21 UW-Oshkosh L, 3-0
Pizza Hut Classic
Sep 11 Final
vs. St. Norbert W, 3-1
@ Oshkosh, Wis. Pizza Hut Classic
Sep 12 Final
vs. St. Scholastica L, 3-1
@ Oshkosh, Wis. Pizza Hut Classic
Sep 12 Final
vs. St. Catherine L, 3-1
@ Oshkosh, Wis. Pizza Hut Classic
Sep 15 Final
at Aurora L, 3-0
Sep 17 Final
vs. Concordia Wisconsin L, 3-2
Sep 18 Final
vs. Olivet L, 3-0
@ Jacksonville, Ill. Illinois College Tournament
Sep 18 Final
at Illinois College W, 3-1
Illinois College Tournament
Sep 19 Final
vs. Robert Morris-Springfield W, 3-0
@ Jacksonville, Ill. Illinois College Tournament
Sep 19 Final
vs. Concordia Chicago W, 3-2
@ Jacksonville, Ill. Illinois College Tournament
Sep 21 Final
vs. North Central (Ill.) L, 3-2
Sep 23 Final
vs. Lakeland L, 3-1
Oct 01 Final
vs. Marian W, 3-1
Oct 03 Final
at Benedictine L, 3-0
Oct 10 Final
vs. Edgewood L, 3-1
Oct 16 Final
at Dominican L, 3-1
Oct 17 Final
at Alverno W, 3-0
Oct 20 Final
vs. Rockford W, 3-0
Oct 23 Final
at Concordia Chicago W, 3-2
Oct 24 Final
vs. MSOE W, 3-0
Senior Day
Sep 02 Final
at Beloit W, 3-0
Buc Blast
Sep 02 Final
vs. North Central (Minn.) W, 3-0
@ Beloit, Wis. Buc Blast
Sep 03 Final
vs. Blackburn W, 3-1
@ Beloit, Wis. Buc Blast
Sep 03 Final
vs. Illinois Tech L, 3-1
@ Beloit, Wis. Buc Blast
Sep 10 Final
vs. Illinois Tech W, 3-1
WLC Invite
Sep 10 Final
vs. Maranatha L, 3-0
WLC Invite
Sep 13 Final
vs. Aurora L, 3-1
Sep 15 Final
at Concordia Wisconsin L, 3-0
Sep 16 Final
vs. Grinnell W, 3-0
@ Rock Island, Ill. Viking Classic
Sep 16 Final
at Augustana (Ill.) L, 3-0
Viking Classic
Sep 17 Final
vs. Illinois Col. W, 3-2
@ Rock Island, Ill. Viking Classic
Sep 17 Final
vs. Monmouth (Ill.) W, 3-0
@ Rock Island, Ill. Viking Classic
Sep 21 Final
at Lakeland L, 3-1
Sep 23 Final
vs. Simpson W, 3-1
@ Lisle, Ill. IIAC-NACC Challenge
Sep 23 Final
vs. Luther L, 3-0
@ Lisle, Ill. IIAC-NACC Challenge
Sep 24 Final
vs. Central (Iowa) L, 3-0
@ Lisle, Ill. IIAC-NACC Challenge
Sep 24 Final
vs. Dubuque L, 3-0
@ Lisle, Ill. IIAC-NACC Challenge
Sep 27 Final
at North Central (Ill.) L, 3-1
Sep 30 Final
at Marian W, 3-2
Oct 01 Final
vs. Benedictine L, 3-2
Oct 07 Final
at Maranatha L, 3-0
Oct 08 Final
at Edgewood L, 3-0
Oct 14 Final
vs. Dominican L, 3-0
Oct 15 Final
vs. Alverno W, 3-0
Oct 18 Final
at Rockford W, 3-0
Oct 21 Final
vs. Concordia Chicago W, 3-1
Senior Night
Oct 22 Final
at MSOE L, 3-0
Oct 29 Final
vs. North Central (Ill.) W, 3-2
@ Lisle, Ill. Eagle Classic
Oct 29 Final
vs. Lake Forest W, 3-1
@ Lisle, Ill. Eagle Classic

Athlete Of The Week

Warriors of the week
Caleb Goldstein
Men's Basketball
Morgan Tramburg
Women's Basketball