Main Tabs

Top Stories
Homestand Starts With Shutout Over Knights
Men's Soccer
Men's Soccer Suffers First Loss Sunday At Hamline
Men's Soccer
Cano's Second-Half Strike Sends Warriors To 3-0
Men's Soccer
Cano, Lehnen Collect First Career NACC Weekly Awards
Men's Soccer
Calendar
Wednesday, Sep. 18
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Carroll
Wisconsin Lutheran
7:00 PM
 
Wednesday, Sep. 25
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Benedictine
Wisconsin Lutheran
7:00 PM
 
Saturday, Sep. 28
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Dominican
Wisconsin Lutheran
1:00 PM
 
Wednesday, Oct. 2
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Wisconsin Lutheran
at Lakeland
7:00 PM
 
Saturday, Oct. 5
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Rockford
Wisconsin Lutheran
1:00 PM
 
Wednesday, Oct. 9
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Aurora
Wisconsin Lutheran
7:00 PM
 
Saturday, Oct. 12
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Illinois Tech
Wisconsin Lutheran
1:00 PM
 
Wednesday, Oct. 16
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Concordia Wisconsin
Wisconsin Lutheran
Senior Night
7:00 PM
 
Saturday, Oct. 19
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Wisconsin Lutheran
at Concordia Chicago
1:00 PM
 
Wednesday, Oct. 23
Sport Teams Time/Status
Men's Soccer
Wisconsin Lutheran
at Marian
7:00 PM
Sep 14 Final
Men's Soccer
0 Martin Luther
2 vs. Wisconsin Lutheran
Sep 08 Final
Men's Soccer
0 Wisconsin Lutheran
3 at Hamline
Sep 06 Final
Men's Soccer
1 Wisconsin Lutheran
0 at Northwestern (Minn.)
Sep 01 Final
Men's Soccer
1 Beloit
5 vs. Wisconsin Lutheran
Aug 30 Final
Men's Soccer
3 Wisconsin Lutheran
0 at Ripon
Oct 28 Final
Men's Soccer
0 Wisconsin Lutheran
3 at Concordia Wisconsin
NACC Tournament First Round
Oct 24 Final
Men's Soccer
1 Wisconsin Lutheran
5 at Benedictine
Oct 20 Final
Men's Soccer
1 Wisconsin Lutheran
4 at Dominican
Oct 17 Final
Men's Soccer
0 Marian
3 vs. Wisconsin Lutheran
Senior Night
Oct 15 Final
Men's Soccer
0 Edgewood
1 vs. Wisconsin Lutheran
Standings
Schools Conf Overall
Concordia Wisconsin 0-0 6-1
Wisconsin Lutheran 0-0 4-1
Dominican 0-0 3-2-1
Marian 0-0 3-3
MSOE 0-0 2-2-1
Edgewood 0-0 2-3-1
Lakeland 0-0 2-3-1
Illinois Tech 0-0 2-3
Rockford 0-0 3-5
Concordia Chicago 0-0 1-3
Aurora 0-0 1-4
Benedictine 0-0 0-3-1
Full Standings

Schedule

composite calendar
Aug 30 Final - 2OT
vs. UW-Platteville T, 1-1
Sep 01 Final
vs. Ripon W, 4-0
Sep 03 Final
at Beloit T, 1-1
Sep 06 Final
at Pacific Lutheran L, 3-0
Sep 08 Final
at Puget Sound L, 5-0
Sep 15 Final
at Martin Luther W, 5-0
Sep 21 Final - 2OT
vs. Benedictine T, 0-0
Sep 22 Final
vs. Eureka W, 8-1
Sep 26 Final
vs. Maranatha L, 3-1
Sep 28 Final
vs. Rockford W, 7-0
Oct 01 Final - OT
at Marian W, 3-2
Oct 05 Final
at MSOE L, 3-0
Oct 09 Final
vs. Dominican L, 5-0
Oct 15 Final
vs. Edgewood L, 2-1
Oct 20 Final
at Concordia Chicago W, 4-0
Oct 23 Final
vs. Concordia Wisconsin W, 2-0
Senior Night
Oct 27 Final
at Aurora L, 6-1
Oct 29 Final
at Lakeland W, 5-1
Aug 29 Final
vs. UW-Platteville L, 3-1
@ Verona, Wis.
Aug 31 Final
vs. Martin Luther W, 5-0
Sep 03 Final
at No. 21 UW-Oshkosh L, 3-0
Sep 05 Final
at Crown W, 6-2
Sep 07 Final
at Bethany Lutheran W, 4-1
Sep 12 Final
vs. Beloit W, 5-1
Sep 14 Final
at Ripon W, 2-0
Sep 16 Final
at Maranatha L, 3-2
Sep 20 Final
at Benedictine L, 3-1
Sep 24 Final
vs. Lawrence W, 2-1
Sep 27 Final
at Rockford W, 8-1
Oct 01 Final
vs. Marian L, 2-0
Code Green
Oct 04 Final
vs. MSOE L, 2-0
Oct 07 Final
at Dominican L, 3-0
Oct 18 Final
vs. Concordia Chicago W, 6-1
Oct 21 Final - 2OT
at Concordia Wisconsin T, 1-1
Oct 23 Final - OT
at Edgewood L, 2-1
Oct 25 Final
vs. Aurora L, 1-0
Oct 29 Final
vs. Lakeland W, 1-0
Senior Night
Sep 01 Final
vs. UW-Whitewater L, 5-0
Sep 04 Final
vs. Bethany Lutheran W, 6-0
Sep 09 Final
vs. UW-Oshkosh L, 2-0
Sep 12 Final - 2OT
at Lawrence W, 1-0
Sep 13 Final
vs. Buena Vista W, 1-0
Sep 16 Final - OT
at Illinois Tech L, 1-0
Sep 19 Final
at Concordia Wisconsin L, 3-1
Sep 23 Final - 2OT
vs. Dominican T, 0-0
Sep 26 Final
vs. Rockford W, 5-0
Sep 30 Final
at Lakeland W, 3-2
Oct 03 Final
vs. UW-Platteville L, 2-1
Oct 07 Final
at Concordia Chicago W, 5-1
Oct 10 Final
at Benedictine L, 4-0
Oct 13 Final
vs. Maranatha W, 5-0
Oct 17 Final
vs. Aurora L, 3-2
Oct 21 Final
vs. Edgewood W, 4-2
Oct 24 Final
vs. MSOE L, 3-0
Senior Day
Oct 28 Final
at Marian W, 1-0
Oct 31 Final
at Aurora L, 2-0
NACC Tournament First Round
Sep 01 Final
at Beloit W, 2-1
Sep 03 Final - 2OT
vs. Crown T, 1-1
Warrior Cup
Sep 04 Final
vs. Martin Luther W, 1-0
Warrior Cup
Sep 07 Final
vs. St. Norbert L, 2-0
Sep 09 Final - 2OT
at Marymount (Va.) T, 2-2
Sep 11 Final
at Gallaudet W, 4-0
Sep 14 Final
at UW-Platteville L, 4-2
Sep 17 Final
vs. No. 25 Concordia Wisconsin W, 1-0
Sep 21 Final
at Dominican L, 7-0
Sep 24 Final
at Rockford W, 2-0
Sep 28 Final
vs. Lakeland W, 3-1
Sep 30 Final
at UW-Whitewater L, 4-0
Oct 01 Final - OT
at Maranatha W, 2-1
Oct 05 Final
vs. Concordia Chicago W, 2-0
Oct 08 Final
vs. Benedictine L, 2-1
Oct 15 Final - 2OT
at Aurora T, 2-2
Oct 19 Final
at Edgewood L, 1-0
Oct 22 Final - 2OT
at MSOE T, 2-2
Oct 27 Final
vs. Marian L, 1-0
Senior Night
Oct 30 Final - OT
at No. 3 MSOE W, 3-2
NACC Tournament First Round
Nov 02 Final - PK Away
at No. 1 Dominican T, 2-2
NACC Tournament Semifinal
Nov 05 Final
at No. 2 Benedictine L, 3-0
NACC Tournament Final
Sep 01 Final - 2OT
vs. Ripon T, 0-0
Sep 03 Final
vs. Beloit W, 4-2
Sep 06 Final
at Carroll W, 2-1
Sep 08 Final
0 Franklin
4 vs. Knox
@ Warrior Cup - Milwaukee, Wis.
Sep 09 Final
vs. Franklin W, 3-2
Warrior Cup
Sep 10 Final
vs. Knox L, 1-0
Warrior Cup
Sep 13 Final
at St. Norbert L, 8-1
Sep 16 Final
vs. UW-Platteville L, 2-1
Sep 21 Final
at Lakeland W, 5-2
Sep 23 Final
vs. Rockford L, 1-0
Sep 27 Final
vs. Aurora L, 3-0
Sep 30 Final
vs. Maranatha W, 3-0
Pack The Park
Oct 04 Final - OT
vs. Concordia Wisconsin L, 5-4
Oct 07 Final
at MSOE L, 1-0
Oct 11 Final
at Edgewood L, 3-1
Oct 15 Final
at Concordia Chicago W, 5-3
Oct 18 Final
at Marian L, 3-1
Oct 21 Final
vs. Dominican L, 6-1
Oct 25 Final
vs. Benedictine L, 6-1
Senior Night
Aug 31 Final
vs. Pacific Lutheran L, 2-1
Sep 02 Final
at Beloit W, 6-1
Sep 07 Final
at Pacific (Ore.) L, 3-0
Sep 09 Final - OT
at Willamette L, 4-3
Sep 15 Final
vs. Olivet L, 1-0
Warrior Cup
Sep 16 Final
vs. Lake Forest L, 4-1
Warrior Cup
Sep 19 Final
vs. Lakeland W, 10-0
Sep 22 Final
at Rockford W, 4-3
Sep 26 Final
at Aurora L, 4-3
Sep 29 Final
at Illinois Tech W, 3-2
Oct 03 Final
at Concordia Wisconsin L, 4-0
Oct 06 Final
vs. MSOE L, 2-1
Alumni Day
Oct 13 Final
vs. Concordia Chicago W, 2-1
Oct 15 Final
vs. Edgewood W, 1-0
Oct 17 Final
vs. Marian W, 3-0
Senior Night
Oct 20 Final
at Dominican L, 4-1
Oct 24 Final
at Benedictine L, 5-1
Oct 28 Final
at Concordia Wisconsin L, 3-0
NACC Tournament First Round
Aug 30 Final
at Ripon W, 3-0
Sep 01 Final
vs. Beloit W, 5-1
Sep 06 Final
at Northwestern (Minn.) W, 1-0
Sep 08 Final
at Hamline L, 3-0
Sep 14 Final
vs. Martin Luther W, 2-0
Sep 18 7:00 PM CDT
vs. Carroll
Sep 25 7:00 PM CDT
vs. Benedictine
Sep 28 1:00 PM CDT
vs. Dominican
Oct 02 7:00 PM CDT
at Lakeland
Oct 05 1:00 PM CDT
vs. Rockford
Oct 09 7:00 PM CDT
vs. Aurora
Oct 12 1:00 PM CDT
vs. Illinois Tech
Oct 16 7:00 PM CDT
vs. Concordia Wisconsin
Senior Night
Oct 19 1:00 PM CDT
at Concordia Chicago
Oct 23 7:00 PM CDT
at Marian
Oct 26 1:00 PM CDT
at MSOE
Oct 30 7:00 PM CDT
at Edgewood
Nov 02 TBA
at NACC Tournament First Round
Nov 05 TBA
at NACC Tournament Semifinal
Nov 09 TBA
at NACC Tournament Final

Athlete Of The Week

Warriors of the week
Alyssa Charron
Women's Volleyball
Chris Krahn
Men's Cross Country