Calendar

September 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
vs Beloit
1:00 PM
2
3
at Aurora Fall Collegiate Invitational
7:30 AM CDT
4
5
vs Lake Forest
7:00 PM
6
at Carthage Fall Classic
1:00 PM CDT

vs UW-Stout
@ Oshkosh, Wis.
3:30 PM

vs Lawrence
@ Oshkosh, Wis.
5:30 PM

at Carroll
7:00 PM

at Northwestern (Minn.)
7:00 PM
7
at Carthage Fall Classic
1:00 PM CDT


at Illinois Tech
10:00 AM

vs Carroll
@ Oshkosh, Wis.
11:30 AM
8
at NACC Championship Preview

9
10
11
12
13
at Midwest Region Fall Classic
8:30 AM CDT

vs Cornell College
@ Platteville, Wis.
4:00 PM

vs Bethany Lutheran
@ Platteville, Wis.
6:00 PM
14
at Midwest Region Fall Classic
8:30 AM CDT

at Tom Hoffman Invitational (6K)
10:00 AM CDT

at Tom Hoffman Invitational (8K)
10:45 AM CDT

at Marian Invite
12:00 PM CDT

vs MSOE
10:00 AM

at Lawrence Tech
11:00 AM

vs Olivet
@ Platteville, Wis.
11:00 AM

vs Augustana (Ill.)
@ Platteville, Wis.
1:00 PM

vs Edgewood
2:00 PM

vs Martin Luther
3:00 PM
15
at Marian Invite
9:00 AM CDT
16
17
at Lakeland
4:00 PM
18
at Lawrence
5:00 PM

vs Rockford
7:00 PM

vs Carroll
7:00 PM
19
20
21
vs WLC Fall Invitational
1:15 PM CDT

vs Elmhurst
@ La Crosse, Wis.
11:00 AM

at UW-La Crosse
1:00 PM

22
vs WLC Fall Invitational
8:30 AM CDT

vs WLC Invitational
10:00 AM CDT

vs St. Norbert
1:00 PM
23
24
vs Alverno
TBA

25

vs Benedictine
7:00 PM
26
at Gavin Lux Fall Invite
10:00 AM CDT
27
28
at Loyola Lakefront Invitational (5K)
12:00 PM CDT

at Loyola Lakefront Invitational (8K)
12:30 PM CDT

at NACC Championship (Round 1)

at Concordia Wisconsin
10:00 AM

vs Dominican
1:00 PM

at Marian
2:00 PM

vs Dominican
3:30 PM
29
at MSOE Invitational
1:15 PM CDT

at NACC Championship (Round 2)

at Mount Mary
1:00 PM
30
at MSOE Invitational
9:00 AM CDT

at NACC Championship (Round 3)

at Carthage
TBA
1
vs Maranatha
7:00 PM
2
vs Lakeland
7:00 PM

at Lakeland
7:00 PM
3
4
vs WLC Triangular
11:00 AM CDT
5
vs Warrior Invitational (6K)
11:00 AM CDT

vs Warrior Invitational (8K)
12:00 PM CDT

vs Concordia Chicago
10:00 AM


vs Rockford
1:00 PM


vs Dominican
2:00 PM

vs Alverno
3:30 PM