Calendar

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
30
31
at Shootout on the Border
Round 1
17th of 17 (439)

at Culver’s-Edgewood Fall Invitational
Final
T-3rd of 20 (306)

vs Oglethorpe
@ Plymouth, Wis.
Final
W, 3-2

St. Norbert
Final
W, 4-1

vs UW-La Crosse
@ Plymouth, Wis.
Final
L, 3-0

Pacific Lutheran
Final
L, 2-1
1
at Shootout on the Border
Final
17th of 17 (900)

at Tom Barry Invitational (5K)
Final
5th of 11 (156 Points)

at Tom Barry Invitational (4 Mile)
Final
7th of 9 (163 Points)

at Lakeland
Final
L, 3-2

vs Alverno
@ Chicago, Ill. (River Park Tennis Courts)
Final
W, 7-2

at Lake Forest
Final
L, 38-30

vs Cardinal Stritch
@ Plymouth, Wis.
Final
L, 3-0

at North Park
Final
L, 8-1
2
Minn.-Morris
Final
W, 2-1

Beloit
Final
W, 5-4

at Beloit
Final
W, 6-1
3
4
at Aurora Double Gun (JV)
Final
12th of 17 (635)

Lake Forest
Final
L, 4-2
5
6
7
at Mount Mary Triangular
Final
2nd of 3 (437)

at Tim Kopka Memorial Tournament
Round 1
T-4th of 21 (303)

vs Martin Luther
@ Oshkosh, Wis.
Final
W, 3-0

vs St. Norbert
@ Oshkosh, Wis.
Final
W, 3-0

at Pacific (Ore.)
Final
L, 3-0
8
at Tim Kopka Memorial Tournament
Final
6th of 21 (619)

vs UW-Stout
@ Oshkosh, Wis.
Final
W, 3-2

Illinois Tech
Final
L, 9-0

Lawrence Tech
Final
L, 30-22

vs Elmhurst
@ Oshkosh, Wis.
Final
L, 3-0

Aurora
Final
W, 8-1

Central (Iowa)
Final
L, 4-0
9
at NACC Championship Preview
Final
5th of 7 (463)

at Willamette
Final - OT
L, 4-3
10
11
12
at Rockford
Final
W, 3-0
13
14
at Midwest Region Fall Classic
Round 1
T-10th of 32 (318)

vs Carroll
@ Ripon, Wis.
Final
L, 3-0

vs Central (Iowa)
@ Ripon, Wis.
Final
W, 3-0
15
at Marian Invite
Final
6th of 7 (413)

at Tom Hoffman Invitational (6K)
Final
6th of 7 (134 Points)

at Tom Hoffman Invitational (8K)
Final
4th of 6 (107 Points)

at Midwest Region Fall Classic
Final
T-10th of 32 (635)

at MSOE
Final
L, 6-3

Loras
Final
L, 6-0

vs Lawrence
@ Ripon, Wis.
Final
W, 3-1

Hope
Final
L, 53-12

at Ripon
Final
W, 3-0

at Edgewood
Final
L, 9-0

Olivet
Final
L, 1-0
16
Mount Mary
Final
W, 10-0

Lake Forest
Final
L, 4-1
17
18
Marian
Final
W, 3-0
19
at Lakeland
Final
W, 3-1

Lakeland
Final
W, 10-0
20
at Maranatha
Final
W, 3-2
21
22
WLC Triangular
Final
2nd of 3 (422)

at Coyote Challenge (5K)
Final
15th of 18 (478 Points)

at Coyote Challenge (8K)
Final
8th of 10 (250 Points)

WLC Fall Invitational
Round 1
2nd of 11 (382)

at Rockford
Final
W, 4-3

at Alverno
Final
W, 6-0
23
at Alverno Triangular
Final
2nd of 3 (474)

WLC Fall Invitational
Final
4th of 11 (766)
24
25
Beloit
Final
W, 3-0
26
Aurora
Final
W, 3-1

at Aurora
Final
L, 4-3
27
at Elmhurst Fall Invite (JV)
Final
9th of 12 (320)

at Alverno
Final
W, 5-1
28
at NACC Championship
Round 1
5th of 7 (433)

at Green Bay Match Play
Final
2nd of 2
29
at NACC Championship
Round 2
5th of 7 (878)

Warrior Invitational (6K)
Final
1st of 11 (56 Points)

Warrior Invitational (8K)
Final
1st of 10 (47 Points)

Concordia Wisconsin
Final
L, 9-0

Alverno
Final
W, 3-0

Rockford
Final - OT
W, 26-20

Marian
Final
L, 8-1

at Illinois Tech
Final
W, 3-2

at Illinois Tech
Final
L, 4-0
30
at NACC Championship
Final
5th of 7 (1,309)

at MSOE Invitational
Round 1
13th of 16 (318)
1
at MSOE Invitational
Final
13th of 16 (641)

at Ronnie Eastman Invitational
Round 1
6th of 8 (332)
2
at Ronnie Eastman Invitational
Final
6th of 8 (650)

at Edgewood
Final
W, 3-2
3
at Concordia Wisconsin
Final
L, 4-0

Concordia Wisconsin
Final
L, 6-2
4
5
Benedictine
Final
W, 3-1
6
at Dominican
Final
W, 9-0

Aurora
Final
L, 3-1

MSOE
Final
L, 1-0

at Concordia Chicago
Final
W, 9-0

MSOE
Final
L, 2-1

at Eureka
Final
L, 54-35